Jak zorganizować swój garaż: Porady i sztuczki dotyczące przechowywania samochodówPosiadanie garażu jest wspaniałe. Możesz zaparkować swój samochód wewnątrz, z dala od deszczu i śniegu. Ale co z tego, kiedy trzeba przechowywać rzeczy? Wtedy to już nie jest takie wspaniałe. Więc oto kilka przydatnych wskazówek i sztuczek dotyczących przechowywania samochodu! Nie jest tajemnicą, że przestrzeń garażowa jest ograniczona dla większości ludzi. Nawet jeśli masz wolnostojący lub kryty garaż, są szanse, że nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby przechowywać wszystkie swoje rzeczy na stałe. Ale to nie znaczy, że nie możesz utrzymać garażu zorganizowanego i uporządkowanego! Dobrze zorganizowany garaż nie tylko będzie wyglądał lepiej, ale także ułatwi znalezienie potrzebnych rzeczy, kiedy ich potrzebujesz. Jeśli brzmi to jak coś, co by Cię interesowało, czytaj dalej, aby poznać kilka pomocnych wskazówek i trików dotyczących przechowywania samochodu!

Witamy w cudownym świecie przechowywania samochodów

Przechowywanie samochodów jest bardzo realnym i poważnym problemem dla wielu właścicieli domów. W rzeczywistości wielu Amerykanów przechowuje swoje samochody w swoich domach. Niestety, jeśli jesteś jedną z tych osób, ten artykuł może być dla Ciebie trochę nieodpowiedni. Ten artykuł jest tylko dla ludzi, którzy mają wolnostojący lub kryty garaż i chcą zachować swoje samochody z drogi, a jednocześnie być w stanie je znaleźć.

Jeśli nie masz garażu i po prostu parkujesz swój samochód na podjeździe, ten artykuł prawdopodobnie nie pomoże ci zbytnio, ponieważ musisz przechowywać swój samochód na zewnątrz. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w zaśnieżonym obszarze, ponieważ nie chcesz być tam próbując oczyścić swój samochód za każdym razem, gdy pada śnieg. Więc jeśli nie masz garażu, może chcesz poczekać do zimy, aby przeczytać ten artykuł.

Zacznij od wyczyszczenia garażu

Garaże są często wypełnione śmieciami, ale nie muszą być. Najlepszym sposobem na zorganizowanie garażu jest wyczyszczenie wszystkiego, co aktualnie się tam znajduje. Zacznij od zorientowania się, jakich przedmiotów w garażu nie potrzebujesz. Następnie zadaj sobie pytanie, czy potrzebujesz ich w garażu, czy nie. Jeśli odpowiedź brzmi nie, prawdopodobnie powinieneś wyrzucić przedmiot lub oddać go.

Możesz nawet chcieć umieścić "wolny" znak na zewnątrz domu, jeśli masz dużo rzeczy, których już nie potrzebujesz. Nigdy nie wiadomo, kto może pojawić się i wziąć coś z rąk.

Po wyczyszczeniu rzeczy w garażu, będziesz w stanie zobaczyć, jaki rodzaj opcji przechowywania są dostępne dla Ciebie. Możesz chcieć kupić kilka dodatkowych pojemników lub półek, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń.

Sortuj i obracaj swoje najbardziej używane rzeczy

Nie możesz po prostu wrzucić wszystkiego do garażu i oczekiwać, że zostanie to zorganizowane. Każdy rodzaj przedmiotów w garażu potrzebuje wyznaczonego domu. Ważne jest również, że masz system w miejscu dla rotacji przedmiotów w i z garażu. Na przykład, możesz zdecydować się na przechowywanie narzędzi ogrodniczych w garażu przez cały rok, aby były one poręczne wiosną. Narzędzia takie jak łopaty i grabie mogą być przechowywane w rogu garażu. Inny sprzęt ogrodniczy, taki jak garnki i kosze wiklinowe, można powiesić na ścianach, używając haków do pegboardów.

Inne narzędzia jak odzież zimowa i buty mogą być przechowywane w garażu, gdy nie jest zimno na zewnątrz, więc są gotowe, gdy jest. Możesz przechowywać zimową odzież w plastikowych pojemnikach, na półkach lub na hakach. Możesz chcieć trzymać gumowe buty śnieżne w wyznaczonym miejscu na podłodze, aby łatwo było je znaleźć, gdy są potrzebne.

Przechowuj sezonowe przedmioty na spodzie

W zależności od tego, co przechowujesz w garażu, możesz, ale nie musisz, przechowywać pewne przedmioty na dole. Jeśli masz wrażliwe na wodę przedmioty przechowywane w garażu, to dobry pomysł, aby trzymać je na dole. Przechowywanie tych przedmiotów na dole będzie chronić je przed szkodami związanymi z wodą spowodowanymi przez powodzie.

Jeśli masz sezonowe przedmioty w garażu, które obracasz, pomocne może być trzymanie ich na dole. To sprawi, że łatwiej będzie je znaleźć, gdy pogoda się zmieni i będziesz gotowy, aby przynieść je z powrotem do środka.

Wykorzystaj pionową przestrzeń

Jeśli masz garaż, to prawdopodobnie masz mnóstwo pionowej przestrzeni. Chociaż możesz mieć półki wzdłuż ścian, możesz również wykorzystać pionową przestrzeń za pomocą haków. Możesz użyć haków do powieszenia rowerów, łopat, grabi i innego sprzętu ogrodniczego. Możesz również użyć haków do powieszenia koszy na mniejsze przedmioty.

Jeśli masz garaż, gdzie jedna lub obie ściany są otwarte, można również dodać pegboard do ścian. Następnie można użyć tablicy pegboard do przechowywania różnych przedmiotów, w tym narzędzi, rowerów, sprzętu ogrodniczego, sprzętu sportowego, wiader i wiele innych. Pegboard to świetny sposób, aby jak najlepiej wykorzystać swoją pionową przestrzeń.

Organizowanie garażu nie musi być trudne. Wymaga jednak trochę wysiłku i codziennego utrzymania. Będziesz chciał zachować czyszczenie i oczyszczanie garażu okresowo, więc nie skończysz z powrotem w tej samej sytuacji bałaganu ponownie. Jeśli zastosujesz się do tych porad i wskazówek, będziesz na dobrej drodze do garażu, w którym chętnie spędzasz czas.