Wymiana oleju silnikowego i filtrów

Prawidłowo dobrane smarowanie silnika pozwala na wydłużenie jego żywotności. Dlatego tak ważne są regularne wizyty w warsztacie, który przeprowadzi profesjonalną wymianę oleju.

Wymiana oleju silnikowego i filtrów w Tomaszowie Lubelskim

Silnik samochodu do poprawnego funkcjonowania wymaga nieustannego smarowania. W trakcie pracy olej ulega zanieczyszczeniu i powoli traci swoje właściwości, stąd konieczność regularnej wymiany nie tylko samego oleju, ale i filtra.

Bez obecności oleju, silnik pojazdu szybko uległby poważnym usterkom, natomiast dzięki niemu części silnika mogą ze sobą należycie współpracować. Ponadto olej silnikowy zbiera wszelkie nieczystości i chroni elementy silnika przed korozją. Z tego powodu warto wymianę oleju wykonać w profesjonalnym warsztacie.

Kiedy konieczna jest wymiana oleju i flitra?

Najprostsza odpowiedź w tym wypadku brzmi - według zaleceń producenta. To oczywiście nie załatwia sprawy, ponieważ wymiana oleju może być konieczna znacznie wcześniej, niż podaje to producent. Standardowo wartość tę określa się na 15-30 tysięcy kilometrów lub rok użytkowania pojazdu. Wiele jednak zależy od wieku i modelu samochodu oraz np. stylu naszej jazdy.

Wymiana oleju uzależniona powinna być jednak od takich czynników, jak:

  • zużycie oleju przez silnik (tzw. spalanie oleju)
  • ewentualne ubytki za sprawą wycieków i warunki eksploatacji pojazdu

Jeśli jeździmy tylko w mieście (często na niskich obrotach) i przy dużym zapyleniu, konieczność wymiany oleju może pojawić się już w okolicach 10 tysięcy przejechanych kilometrów. Jeśli podróżujemy poza miastem, wartość ta będzie odpowiednio wyższa i w sprzyjających warunkach może osiągnąć górne granice. Naprawdę warto trzymać się tych wytycznych i nie zwlekać z wymianą oleju, ponieważ w przeciwnym wypadku grożą nam poważne usterki silnika. Pamiętajmy - nie istnieje taki silnik, który nie wymaga wymiany oleju.

Wymiana oleju silnikowego i filtrów w Tomaszowie Lubelskim

W naszym zakładzie przykładamy największą wagę nie tylko do wyboru samego oleju, ale również do wymiany filtrów czy usunięcia starego, zużytego oleju z układu silnika. Ma to kluczowe znaczenie dla późniejszej pracy silnika.

Dla naszych klientów dobieramy oleje silnikowe, które najlepiej wpłyną na jego parametry użytkowe, a nie będą po prostu najdroższymi dostępnymi produktami na rynku. Wytycznymi w tym wypadku są: model i rocznik silnika oraz zalecenia producenta samochodu w zakresie lepkości oleju.

Dlaczego warto?

Wymiana oleju w warsztacie to przede wszystkim wygoda. Nie musisz zastanawiać się nad typem i marką oleju. Nie musisz też szukać dojścia do miski olejowej czy filtru. Wszystkie prace wykona za Ciebie nasza doświadczona załoga.

Sama wymiana nie jest czasochłonna, nie ryzykuj jednak samodzielnej wymiany. Oddaj swój samochód w ręce fachowców, którzy zaopiekują się nim z należytą troską. Zapraszamy na wymianę oleju i filtra oraz po oleje samochodowe do Effect-Serwis w Tomaszowie Lubelskim. Oferujemy oleje znanych i renomowanych producentów: Castrol, Mobil, LOTOS, MOTUL, BP, Total, ELF, GM, Ford oraz Shell. Oferujemy również filtry oleju marki Filtron, Mann, Denckermann, Knecht, Bosch oraz BluePrint. Zapisz się na wymianę oleju w Tomaszowie Lubelskim już dziś!