Wulkanizacja

wymiana opon

Przechowalnia

Wulkanizacja i wymiana opon

Wulkanizacja opon to popularna nazwa usługi, w ramach której profesjonalny serwis dokonuje naprawy jakże ważnego elementu samochodu. To opony łączą pojazd z podłożem, dlatego ich sprawność jest niezwykle istotna dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Powinniśmy więc nie tylko systematycznie sprawdzać stan opon i zwracać uwagę na wszelkie uszkodzenia, ale również odwiedzać wulkanizatora i kontrolować jakość ogumienia, zwłaszcza w okresie sezonowej wymiany opon.

Co powinno nas skłonić do wizyty u wulkanizatora?

Poza regularnymi kontrolami opon, wulkanizację warto przeprowadzić:

  • kiedy zauważamy nieregularne zużycie bieżników,
  • kiedy mamy podejrzenia co do uszkodzonego boku lub bieżnika opony,
  • gdy podczas rozwijania większych prędkości mamy wrażenie, iż samochód drży lub jest niestabilny,
  • kiedy mamy w planach daleką podróż - kontrola jest wówczas jak najbardziej wskazana,
  • kiedy zbliża się wymiana opon na zimowe, a temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Wymiana czy wulkanizacja opon w Tomaszowie Lubelskim?

W razie uszkodzenia opony, wulkanizacja opon wydaje się tańszym rozwiązaniem, jednak nie zawsze jest ona możliwa. Kiedy możemy naprawić oponę, a kiedy musi być ona wymieniona? Jakie usługi z zakresu wulkanizacji możemy zaoferować?

  • Uszkodzony bok opony dyskwalifikuje ją z naprawy - musi zostać wymieniona.
  • Wulkanizacja doskonale sprawdza się w wypadku opon, które są względnie nowe. Stare opony nie nadają się do naprawy z uwagi na mikrouszkodzenia.
  • Gdy opona ma bieżnik i nie jest całkowicie zużyta - wówczas możemy oddać ją do wulkanizacji.
  • Przebitą oponę można naprawić, o ile nie zdecydowaliśmy się na niej nadal jeździć.
wymiana opon / wymiana kół / wyważanie kół
Szybka i profesjonalna sezonowa wymiana opon oraz kół dostarczonych przez klientów, a także zakupionych w naszym serwisie. Z uwagi na dużą liczbę stanowisk usługa w sezonie jest świadczona bez długich terminów oczekiwania. Montaż i wyważanie kół wykonują doświadczeni pracownicy na specjalistycznych urządzeniach najlepszych firm.
sezonowe przechowywanie opon i kół
sprzedaż opon
sprzedaż felg stalowych i aluminiowych
wulkanizacja

Dlaczego warto korzystać z usług wulkanizacyjnych?

Wulkanizacja poza przedłużeniem żywotności opon jest również zdecydowanie tańsza od wspomnianej wymiany opon. Ponadto, naprawa opon jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym. Dzięki wulkanizacji zmniejszamy zapotrzebowanie na nowe egzemplarze. Proces wytwórczy opon nie jest korzystny dla środowiska - wymaga wysokich temperatur, energii oraz wykorzystania surowca. Pozyskiwanie kauczuku niezbędnego w produkcji opon odbywa się kosztem wycinki drzew, stąd odwiedzając wulkanizatora, w pośredni sposób spowalniamy degradację środowiska naturalnego.

Usługi dodatkowe

Wulkanizacja to nie tylko naprawa opon, ale również ich sprzedaż, sezonowe przechowywanie oraz sprzedaż felg. Zakład EffectSerwis w Tomaszowie Lubelskim oferuje m.in. doradztwo w zakresie napraw i wymiany. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę oraz wiele stanowisk gotowych do pracy, dzięki czemu czas oczekiwania na wymianę opon jest bardzo krótki.

Profesjonalna wulkanizacja w Tomaszowie Lubelskim

Nasz zakład oferuje usługi wulkanizacyjne, a w razie konieczności wymianę opon. Możemy zaoferować opony takich producentów jak: Bridgestone, Fulda, Dębica, Goodyear, Michelin, Firestone, Sava, Dunlop oraz Dayton. Z Effect Serwis zadbasz o swoje opony i koła. Wulkanizację pozostaw profesjonalistom, abyś mógł cieszyć się bezpieczną i wygodną jazdą. Zarezerwuj wizytę w naszym zakładzie już dziś!