Klimatyzacja

Klimatyzacja

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do poprawności pracy klimatyzacji w swoim samochodzie, to zapraszamy do serwisu samochodowego Effect – Serwis. Nasi fachowcy sprawdzą szczelność układu i uzupełnią brakującą ilość czynnika. W przypadku konieczności przeprowadzenia naprawy doradzą najlepsze rozwiązanie i przedstawią cennik rozwiązania problemu. Oddaj auto w ręce specjalistów z Effect – Serwis i ciesz się w pełni sprawnym, bezpiecznym i komfortowym samochodem.

W ofercie Effect – Serwis:

 1. przegląd klimatyzacji
 2. serwis klimatyzacji
 3. sprawdzanie szczelności azotem
 4. napełnienie układu klimatyzacji samochodowej (tzw. nabijanie klimatyzacji)
 5. diagnostyka i naprawa klimatyzacji
 6. wymiana osuszacza
 7. naprawa przewodów
 8. odgrzybianie klimatyzacji
 9. ozonowanie
 10. odkażanie chemiczne i ultradźwiękowe

Proponujemy coroczny przegląd diagnostyczny układu klimatyzacji samochodowej – czynności w ramach diagnostyki: kontrola sprawności klimatyzacji samochodowej, kontrola filtra kabinowego, kontrola ciśnienia w układzie przed interwencją, kontrola temperatury przed interwencją, kontrola paska i jego naciągu oraz kontrola czystości użebrowania skraplacza. Serwis samochodowy Effect– Serwis zaleca minimum raz na 2 lata wymianę lub uzupełnienie czynnika chłodzącego.

W ramach pełnego przeglądu klimatyzacji, zapewniamy:

 • kontrolę ilości czynnika
 • wymianę oleju w układzie
 • wymianę czynnika w układzie klimatyzacji samochodowej
 • próżniowe sprawdzenie układu klimatyzacji samochodowej
 • kontrolę układu ciśnienia, po napełnieniu
 • kontrolę temperatury po interwencji
 • kontrolę funkcjonowania wentylatora kabinowego
 • kontrolę funkcjonowania wentylatora chłodnicy
 • kontrolę stanu przewodów

Cały system klimatyzacji wypełniony jest płynem chłodzącym pod ciśnieniem. Płyn wprowadzony w obieg przez kompresor, absorbuje ciepłe powietrze ze środka samochodu przez parownik, wyprowadzając je na zewnątrz dzięki kondensatorowi. Układ klimatyzacji samochodowej traci z biegiem czasu czynnik chłodzący (10 – 15% / rok), który przenika i odparowuje poprzez przewody elastyczne oraz inne połączenia – powoduje to odczuwalne pogorszenie wydajności chłodzenia. Jeśli system nie produkuje już zimnego powietrza, najprawdopodobniej oznacza to, że powstał przeciek, wskutek czego spadł poziom płynu chłodzącego.

Jak dbać o sprawność klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa wymaga regularnej konserwacji. Włączaj klimatyzację przynajmniej na 10 minut raz w tygodniu, nawet, jeśli nie jest niezbędna – pozwoli to na utrzymanie sprawności kompresora.

Zadbaj o klimatyzację samochodową razem z Effect – Serwis!